Każdy chce, żeby jego akcesoria kuchenne służyły mu przez lata. W szczególności ta sprawa dotyczy sztućców. Są akcesorium używanym przez każdego z nas na co dzień. Ale jak dbać o swój zestaw sztućców?

Wśród ogromu producentów mamy do wyboru wiele akcesoriów kuchennych o różnych cenach. Nie zawsze wybieranie samą ceną jest dobre dla naszego portfela. Należy pamiętać, że niska cena nie będzie zawsze szła z jakością.

Sztućce ze stali nierdzewnej

Sztućce wykonane ze stali nierdzewnej są trwałe i bardzo wytrzymałe oraz najczęściej można je spotkać na polskich stołach. Jasny kolor takich sztućców możesz zachować przez wiele lat nawet jeśli będziesz je mył w zmywarce. Przedmioty wykonane ze stali nierdzewnej są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Domieszka chromu i niklu odpowiednio pomaga chronić przed korozją oraz odpowiada za ich jasny kolor.

Jak dbać o stal nierdzewną?

Przed pierwszym użyciem należy umyć je w wodzie z delikatnym detergentem. Nikt nie chce spożywać posiłku zastawa pokrytą kuchem i pyłem z produkcji.

Silne detergenty mogą doprowadzić do szybszego niszczenia materiału. Źle znoszą kontakt z twardą wodą – mogą powstać trudne do usunięcia plamy i przebarwienia. Złym pomysłem jest również używanie do ich czyszczenia produktów nieprzeznaczonych dla stali nierdzewnej.

Jeśli szukasz zestawów sztućców dla siebie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: [kliknij].

Jeśli chcesz, żeby Twoje sztućce służyły Ci przez lata przestrzegaj tych kilku zasad:

  1. Nie pozwól aby, jedzenie po spożytym posiłku długo zalegało na nich. Jedzenie nie jest dla nich obojętne. Może barwić powierzchnię, lecz dla sztućców najbardziej niebezpiecznym jest to zawierające w sobie kwasy.
  2. Mycie sztućców ze stali nierdzewnej w zmywarce jest całkowicie bezpieczne o ile nie deklaruje inaczej producent.
  3. Myjąc sztućce w zmywarce ustaw je w przeznaczonych do nich przegrodach. Nie wkładaj dwóch albo i więcej łyżek czy noży do tej samej przegrody. W innym wypadku mogą potrzebować ponownego mycia.
  4. Myjąc je ręcznie używaj gąbki i delikatnych środków myjących wraz z wodą. Zwykły druciany zmywak kuchenny użyty do szorowani może uszkodzić ich powierzchnię.
  5. Wysusz sztućce i przetrzyj je delikatną ściereczką. Usuniesz w ten sposób smugi i zacieki powstałe po ich myciu.

Jeśli masz jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy!

Zadzwoń do Nas:

Telefon: 24 366 21 47

Komórkowy: 504 044 279

Lub odwiedź nas w Płocku na ulicy Kwiatka 4.