Szkło jest materiałem wykorzystywanym przez człowieka od początku jego istnienia. Początkowo wykorzystywał produkt natury, a później sam nauczył się je wytwarzać i ciągle udoskonalał tę technikę, która jest obecna do dzisiejszych czasów.

Szkło formowane ręcznie

Tradycyjna sztuka ręcznego formowania szkła jest znana od wieków. Produkty wykonane dzięki tej technice są niepowtarzalne. Każdy indywidualny odbiorca znajdzie coś dla siebie. Dzisiejsza zautomatyzowana produkcja nigdy nie będzie w stanie osiągnąć tego, co daje tradycyjna produkcja szkła.

Czym jest szkło stołowe?

Korzystamy z niego na co dzień. Wszystkie szklanki i przeróżne kubki do picia wody i soków są obecne w naszym życiu codziennym. Podczas ważnych uroczystości takie, jak kieliszki do wina, kieliszki do wódki, szklanki do piwa, szklanki do whisky stawiamy je na stole.
Fani przeróżnego rodzaju trunków mogą wybierać pośród elementów przeznaczonych tylko do konkretnego rodzaju alkoholi. Od kieliszków do nalewek i likieru, przez szklanki do szotów po kieliszki do szampana. Wybór jest ogromny.

Przedmioty do domu ze szkła

Wiele dziedzin korzysta z wyrobów szklanych. Potrzebne jest do produkcji samochodów, w budownictwie, produkcji przedmiotów użytkowych i wielu innych dziedzin.
Szklanki, kieliszki, karafki, świeczniki, patery… Te szklane produkty są niezwykłe, zwłaszcza wykonane ręcznie przez człowieka i dzięki polskim przedsiębiorcom.
Polaka marka Krosno Glass jest jedną z najbardziej cenionych na świecie. Szczyci się zarówno tradycyjną jak i automatyczną produkcją szklanych wyrobów. Dzięki szerokiej ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie. Od miłośników elegancji do fanów nowoczesności. Warto docenić tradycję i niepowtarzalność ich produktów.

W naszej ofercie znajdziesz produkty marki Krosno. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą [kliknij].

Jakie przedmioty ze szkła powinny znaleźć się w zastawie stołowej?

Kieliszki do wina

Każdy rodzaj wina wymaga odpowiedniego podania. Niestety nie ma uniwersalnego kieliszka do wina.
Wino czerwone powinno być podawane w kieliszkach dużych, o zwężającej się – niczym kwiat tulipana – czaszce. Przezroczysty materiał pozwoli nam na podziwianie barwy trunku, a kształtu utrzymujący go zatrzyma na dłużej woń napoju.

Wino białe nie musi mieć tak dużego kontaktu z powietrzem jak wino czerwone, dlatego kieliszki do niego mogą być znacznie mniejsze. Najlepszymi będą te na długiej nóżce o smukłym kształcie.

Szklanki do wody i soków

Na żadnym stole nie może zabraknąć szklanek do wody i innych napojów nie zawierających alkoholu. Wybór jest ogromny, przez co każda osoba może wybierać wśród tych elementów według własnego uznania. Pamiętaj jednak, by komponowały się one z resztą zastawy.

Szklanki do piwa

Fani piwa z pewnością delektują się swoimi trunkami w specjalnych szklankach. Zazwyczaj są to puchary o dużej pojemności – zazwyczaj 300 ml i 500 ml – o smukłym kształcie, na niskiej nóżce.

Kieliszki do szampana

Bez szampana nie ma toastu. Najlepiej gdy będzie on podawany w kieliszkach wąskich z długą nóżką. Nawet wymagają tego od nas zasady savoir vivre.

Szklanki do whisky

Ten ekskluzywny trunek, powinien być podawany w szklankach o grubym dnie. Idealne będą szerokie szklanki. Kształt jest już indywidualnym wyborem każdego fana whisky.

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z Nami telefonicznie:

Telefon: 24 366 21 47
Komórkowy: 504 044 279

lub odwiedź nas w Płocku na ulicy Kwiatka 4.