Porcelana wydaje się wszystkim być delikatnym wyrobem. Z tego powodu często sądzi się, że nie powinno się jej myc w zmywarce. Owszem wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji, ale nie aż takiej, gdzie musimy się z nią obchodzić jak z jajkiem.

Jakie przekonanie sprawiają, że ludzie sądzą, że nie można myć porcelany w zmywarce?

Wszem i wobec uważa się, że porcelana jest produktem delikatnym i kruchym, dlatego wciąż powtarza się to, że trzeba się z nią obchodzić ostrożnie. Nic bardziej mylnego. Zwłaszcza nowoczesna porcelana nie jest aż tak kruch jak się wszystkim nam wydaje.

Porcelana nie tylko jest trwała ale i również wytrzymała. Trudno ją zarysować. Z drugiej strony można ją zbić, jak z resztą każdy jeden talerz czy kubek, niezależnie czy jest on wykonany ze szkła czy z porcelany. Jednak raczej nikt z nudów nie rzuca talerzami, a używając ich raczej staramy się by nie spadły one na podłogę. Dotyczy się to również jej czyszczenia. Można myć porcelanę w zmywarce.

Czy porcelana nadaje się do mycia w zmywarce?

Nowoczesna porcelana jest przystosowana do tego by myć ją w zmywarce. Stosowane obecnie metody nakładania zdobień pozwalają na to. Jeśli jednak masz bardzo stary zestaw porcelany, to w tym przypadku lepiej się wstrzymać z wkładaniem go do zmywarki. Niestety ze starszą zastawą nie ma tej pewności, że wytrzyma czyszczenie w zmywarce.

Jeśli masz wątpliwości, czy Twoja porcelana jest przeznaczona do mycia w zmywarce, spójrz na deklaracje producenta na opakowaniu swojego zestawu.

Na pewno nim włożysz swój zestaw do zmywarki zwróć uwagę na to, czy nie ma on na swojej powierzchni złoconych zdobień. Ozdoby złote i platynowe nakładane są ręcznie. Takie naczynia nie powinny być myte w zmywarce. Jeśli używasz ich codziennie lepiej zrobić to ręcznie by nie uszkodzić takich zdobień.

Jak myć porcelanę w zmywarce?

Każde naczynie nim wyląduje w zmywarce musi zostać odpowiednio przygotowane. Przede wszystkim usuń resztki jedzenia z powierzchni talerzy. Naczynia w niej powinny zostać pokładane i posegregowane, tak by nie maiły ze sobą kontaktu. Do mycia porcelany powinno się używać niezależni od sposobu mycia delikatnych detergentów. Porcelana jest dość odporna na zmiany temperatur, więc zmycie w zmywarce nie powinno sprawiać kłopotu.

Naczynia powinny być oddalone od siebie. Jeśli będą się dotykały mogą powstać podczas zmywania wyszczerbienia. Pamiętaj by naczynia zostały ułożone na przeznaczonych do tego miejscach w zmywarce. W ten sposób z pewnością Twoje naczynia będą Ci służyć przez lata.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem porcelany, Zapraszamy do nas!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lub zadzwoń do Nas:

Telefon: 24 366 21 47

Komórkowy: 504 044 279

Lub odwiedź nas w Płocku na ulicy Kwiatka 4.