Czasami przychodzi taki czas, gdy musimy zmienić swoje miejsce zamieszkania. Jesteśmy zmuszeni do zebrania swoich wszystkich rzeczy do walizek, kartonów i pudełek. Odpowiednie zabezpieczenie rzeczy, które mogą ulec uszkodzeniu powinno być priorytetem na czas przeprowadzki. Jak zatem zabezpieczyć wyroby porcelanowe na ten czas?

Porcelanowe naczynia

Właściciele porcelany doceniają przede wszystkim jej walory prezentacyjne i wytrzymałościowe, jakby się wydawało kruchego naczynia, które tak naprawdę tylko sprawia takie wrażenie. Wbrew pozorom jest ona dość wytrzymała. Nie będzie widać na jej powierzchni efektów delikatnego uderzenia czy zarysowań powstałych z używania sztućców. Dzisiejsza porcelana z powodzeniem może być wkładana do mycia w zmywarce – tylko upewnij się, że producent na to zezwala, żeby czasem nie zmyć z jej powierzchni ozdób. Talerze porcelanowe można narażać na zmiany temperatur – przechowasz w nich zarówno żywność w lodówce, jak i możesz je podgrzać w mikrofali – oczywiście za wyjątkiem naczyń posiadających złote lub platynowe ozdoby.

W czasie przeprowadzki jest jednak narażona na zniszczenie, które może wynikać z nieprawidłowego zabezpieczenia zestawu. Niestety zawsze może dojść do przygniecenia jej czymś o wiele cięższym lub upuszczenia w czasie przenoszenia. Oby się to nikomu nie stało. Dla bezpieczeństwa warto zabezpieczyć porcelanę.

Jakie opakowanie przygotować do transportu porcelany?

To w czym będziesz przewoził swoje porcelanowe wyroby będzie zależało od ich wielkości oraz ilości. Nie zapakujesz ich przecież w jedno zbiorcze opakowanie, gdy posiadasz ich większą ilość. Nie dasz rady ich wtedy przenieść.

Wybierając karton do przewożenia porcelany wybierz taki, który jest trochę większy od naczyń, które mają się w nim znajdować. Jeśli ścianki pudła będą grubsze – to dobrze się składa.

Jeśli posiadasz dużo filiżanek i kubków karton, w którym będziesz je przemieszczał może posiadać specjalne zakładki oddzielające lub sam możesz je wykonać jeśli masz taką możliwość.

Jak poprawnie zabezpieczyć naczynia do transportu?

Gdy masz już dobrany odpowiedni karton, nim włożysz naczynia do niego należy go częściowo wyłożyć czymś co może pełnić funkcję drugiego zabezpieczenia Twojego zestawu. Do tego zadania nadadzą się:

  • Skrawki materiałów
  • Ubrania
  • Gazety
  • Wypełniacze: granulat, styropian.

Jeśli masz wątpliwości co do zabezpieczenia swojej własności, zawsze możesz dodatkowo owinąć każde naczynie z osobna folią bąbelkową. Pamiętaj również by przedmioty układać od najcięższych na dno pudełka do najlżejszych na wierzchu.

Teraz, gdy wszystko jest poprawnie zabezpieczone i zapakowane dobrze zamknąć. Wykorzystaj do tego dobrą taśmę klejącą. Jeśli w przewożeniu przedmiotów masz pomoc znajomych lub firmy zajmującej się tym tematem, pamiętaj o oznaczeniu pudeł.

Teraz, mamy nadzieję, że cała przeprowadzka się uda bez żadnych uszczerbków. Powodzenia w nowym miejscu zamieszkania!

Może potrzebujesz uzupełnić swoją porcelanę o nowe elementy? W taki razie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Telefon: 24 366 21 47

Komórkowy: 504 044 279

Lub odwiedź nas w Płocku na ulicy Kwiatka 4.