Aranżacja stołu jest niezłą zabawą dla osób posiadających zmysł estetyczny. Jeśli jednak takowego nie posiadasz nie martw się. Tu znajdziesz kilka wskazówek.

Dekorowanie stołu, obrusy i podkładki

Jednym z elementów, który może diametralnie zmienić wygląd Twojego stołu jest to czy pojawia się na nim obrus czy podkładki. Zastosowanie tych elementów pomaga w budowaniu atmosfery wokół posiłku.

Biały obrus z ornamentem dla wrażenie eleganckiego spotkanie przy stole i będzie się kojarzył najczęściej z weselem. Kolorowe i pstrokate barwy obrusu ucieszą artystyczną duszę, a podkładki będą idealnie pasować do nowoczesnego wnętrza.

Kolory, które towarzyszą ozdobom, również mają znaczenie. Barwy niebieskie i pokrewne będą w stanie ostudzić nasz apetyt. Przeciwnie do nich będą oddziaływać odcienie żółci, pomarańczy i zieleni. Biel zwykle stosujemy prze uroczystych obiadach i świętach.

Naczynia

Dobierając zastawę możesz sięgnąć po gotowy zestaw, dzięki czemu nie będziesz musiał zastanawiać się nad komponowaniem i zbieraniem pasujących elementów. Takie komplety nie ograniczają Cię również w stylach. Możesz wybierać spośród eleganckiej ceramiki, aż do nowoczesnej zastawy. Ta zasada również obowiązuje, jeśli chcesz skomponować swój zestaw samodzielnie od podstaw.

Możesz zdecydować się na elegancką i gładką porcelanę, ale i również wybierać wśród nieregularnych kształtów i pstrokatych barw. Do porcelany możesz dobrać eleganckie serwetki, a grube i nieregularne talerze ozdobić lnianym materiałem.

Szklanki i kieliszki

Szklane elementy zastawy stołowej są praktyczne, ale i również mogą odciążyć całą kompozycję. Bezbarwne szkło jest proste. Kolorowe kolekcje szklanek pozwolą na stworzenie barwnej kompozycji i zabawę z światłem padającym na stół.

Kolor nie jest jedynym elementem wyróżniającym szkło. Nowoczesna technologia umożliwia stworzenie skomplikowanych kształtów i efektów na szkle nieosiągalnych tradycyjnymi metodami.

Sztućce

Obiad nie będzie miał miejsca bez nich. Nasza kultura wymaga ich używania. Mogą one być mocne, gładkie i kanciaste – idealne do nowoczesnego stołu, lub miękkie, ozdobne i kobiece – podkreślające elegancję wydarzenia.

Dzisiejsze sztućce nie ograniczają się kolorem do podstawowej barwy metalu z którego są wykonane. Coraz częściej można spotkać barwy złota i metalicznej czerni. Również w poszerzaniu palety kolorystycznej sztućców biorą rolę nowe materiały syntetyczne, szkło czy drewno.

Znalezienie odpowiedniego dla swoich potrzeb wyposażenia jadalni wymaga długich poszukiwań. Możemy Ci w tym pomóc. Wystarczy, że zajrzysz [ tutaj ].

Jeśli szukasz zastawy stołowej dopasowanej do Twoich potrzeb skontaktuj się z Nami

Telefon: 24 366 21 47

Komórkowy: 504 044 279

Lub odwiedź nas w Płocku na ulicy Kwiatka 4.