Możliwe jest, że szukasz dla siebie nowego zestawu sztućców z kilki powodów. Może Twój stary zestaw uległ już zniszczeniu i należałoby go już wymienić. Może chcesz uzupełnić swój arsenał o nowe elementy lub nawet masz zamiar zakupić całkowicie nowy zestaw sztućców pod swoją nową kuchnię. Niezależnie od powodu, wybór nowego zestawu nie może przejść niezauważony. Warto wcześniej usiąść i zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujesz.

Jakie jest Twoje zapotrzebowanie na sztućce?

Zastanów się na jakie okazje będziesz ich używać, czy będzie to użytek codzienny czy odświętny. Na ile osób powinien być przeznaczony ten zestaw. Jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na niego? Te kwestie rozpatrz w pierwszej kolejności. Twoje potrzeby powinny być decydująca kwestią.

Jeśli Twoje zapotrzebowanie znacznie przekracza ilości sztućców proponowanych w gotowych zestawach lub nie spełniają one Twojego mniejszego zapotrzebowania na nie zawsze możesz zdecydować się na zakup na sztuki. Również mając potrzebę dokupienia sztućców do zestawu już posiadanego zakup na sztuki jest o wiele lepszą opcją niż dokupowanie całego pudełka.

Z jakiego materiału powinny być sztućce?

Obecnie ogromny wybór panuje wśród sztućców wykonanych ze stali nierdzewnej. Właściwie większość z nich jest wykonana z tego materiału. Wykonanie ich z tego materiału pozwala na rezygnację z wielu czynności konserwacyjnych, które trzeba podjąć, jeśli są one wykonane ze srebra. Z resztą obecnie nie można już wykonywać sztućców ze srebra oraz innych stopów.

Stal nierdzewna jest tworzona z wielu różnych metali. Swoją odporność na plamy i rdzę zawdzięcza ona przede wszystkim domieszce chromu. Wygląd i jasny połysk zyskują ona dzięki domieszce niklu – im go więcej w składzie stopu tym jest on lepszy.

Na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu?

Dopasowując swoje sztućce do posiadanej zastawy stołowej zwróć uwagę jaki styl dominuje w Twoich naczyniach i jak chcesz by się one razem prezentowały. Spójność sztućców i pozostałej zastawy stołowej jest podstawą dobrze wyglądającego stołu.

Do wyboru będziesz maiła dwa rodzaj wykończeni: z połyskiem lub satynowy. Pierwszy typ jak sama nazwa mówi, odbija na swojej powierzchni otoczenia. Satynowe z kolei nadaje matowe wykończenie. Na ich powierzchni nie zostają odciski palców.

Nowoczesne sztućce nie muszą być wyłącznie srebrne. Mogą one posiadać złote wykończenia. Kilka lat temu pojawiły się również sztućce czarne. Można również znaleźć takie, które mają pastelowe kolory. Kolory na stole z pewności przypadną do gustu zarówno starszym jak i najmłodszym.

Wybierając je sprawdź czy miejsce, w którym pojawia się logo producenta nie będzie Przeszkadzało Tobie. Jeśli jesteś wzrokowcem, cały efekt może zostać zepsuty przez logo nie w tym miejscu co trzeba.

Pamiętaj, że długość i kształt widelca czy innego sztućca w zestawie ma znaczenie funkcjonalne. Niektóre widelce mają wydłużony zęby, tak by istniało dodatkowe miejsce za nabitym na niego kęsem pożywienia.

Natomiast ty jako użytkownik możesz zdecydować, czy wolisz rączki płaskie czy okrągłe, pstrokate czy gładkie. Zdecyduj jakie preferujesz.

Najlepsze sztućce marki Gerlach

W naszej ofercie znajdziecie zestawy sztućców marki Gerlach. Ich producent jest polskim przedsiębiorstwem działającym do 1760 roku. W ich ofercie znajduje się szeroki wybór sztućców oraz wszelkich elementów kuchennych. Można tu wybierać spośród tradycyjnych i nowoczesnych wyrobów.

Dzięki temu, że istnieją tak długi czas ich wyroby są wzorem elegancji i funkcjonalności.

Jak dbać o sztućce?

Dbanie o to by nasze sztućce mogły służyć nam przez długi czas wymaga trochę wysiłku. Na pewno nie zostawiajcie ich po posiłku bez pozbycia się z ich powierzchni resztek żywności. Niestety wciąż istnieją substancje, które w kontakcie z naszym zestawem sztućców mogą je zniszczyć.

Również przed samym umyciem ich można zostawić je na kilka minut do namoczenia w wodzie z odrobiną detergentu. Na pewno nie przedłużaj tego czasu, gdyż mogą pojawić się z czasem na ich powierzchni ślady korozji.

Jeśli zauważysz na ich powierzchni ślady zacieków, nic straconego. Wystarczy, że po każdym ich umyciu je przetrzesz. Najlepszym materiałem do tego zadani będzie ściereczka z mikrofibry.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji sztućców zapraszamy do tego artykułu [Jak dbać i sztućce?].

Mamy nadzieję, że Twoje poszukiwania przyniosą Tobie wspaniały zestaw sztućców.