Jesteś na starcie i planujesz wyposażenie swojej kuchni. Może nie wiesz od czego zacząć? Zastanów się czego potrzebujesz pod względem własnych potrzeb. W końcu to te sprzęty i akcesoria mają umożliwić Ci przygotowanie Twoich ulubionych dań.

Garnki i patelnie

Jaką masz kuchenkę? Gazową, elektryczną czy indukcyjną? Dobierz pod nią swój zestaw garnków i patelni. Jakiej wielkości posiłki zamierzasz gotować i czy gotujesz „na zapas”? Zwróć uwagę na materiały z jakich są wykonane.

Nie patrz w te produkty w sposób: im taniej tym lepiej. Żeby nie okazało się, że kupujesz regularnie te elementy wyposażenia swojej kuchni, a w końcu przekraczają one wartość jednorazowego wydatku na zestaw garnków czy patelni. Mają służyć Tobie latami.

Zastanów się i pomyśl czego potrzebujesz.

Noże

Nie ma kuchni bez noża. Bez niego nic nie ugotujesz. Podstawowym składem noży kuchennych jest: nóż szefa kuchni, nóż do chleba i nóż do obierania. Dobrej jakości noże nie wymagają częstego ostrzenia, a co z tym idzie – ostrze nie zużywa się szybko.

Jeśli chcesz możesz zakupić zestaw noży wraz z blokiem, który jednocześnie będzie miejscem ich przechowywania oraz będzie estetycznie się prezentował.

Sztućce

Jak wielka jest Twoja rodzina w miejscu zamieszkania? Czy zamierzasz zapraszać przyjaciół na posiłki czy raczej spotkania z nimi odbędą się na mieście? W ten sposób jesteś w stanie określić jakiej wielkości zestaw sztućców jest dla ciebie odpowiedni. Gdy już odpowiedziałeś sobie na te pytanie, pomyśl czy mają być one gładkie, a może ze wzorami na rączkach?

O dobrej jakości sztućce wystarczy dobrze zadbać. Jak to zrobić? Zapraszamy do tego artykułu [Jak dbać o sztućce?].

Inne akcesoria

Pozostałe akcesoria to między innymi chochle, łopatki i wszelkiego rodzaju szpatułki. Zwróć uwagę na materiał z jakiego są wykonane. Metalowe mogą uszkadzać garnki i powłoki na nich. Najlepszą opcją są te wykonane z silikonu lub drewna.

Teraz zastanów się jak wielu przypraw używasz. W czym je przechowasz? Szczelne pojemniki do przypraw nie tylko ułatwią ich przechowanie, ale i również zabezpieczą same przyprawy przed dostępem do nich wilgoci.

Pojemniki na żywność pozwolą Ci na porcjowanie dań i łatwe ich przechowywanie. Stosując je nie musisz przetrzymywać żywności w garnkach, które mogą okazać się potrzebne do dalszego gotowania. Zwróć uwagę na materiał z jakiego wykonany jest pojemnik na żywność. Plastikowe są dobre, lecz nie każdy rodzaj plastiku nadaje się do przechowywania żywności. Najlepszym wyborem są pojemniki szklane.

Może lubisz piec? Zaopatrz się wtedy w formy do pieczenia. Współcześnie możesz zdecydować się na nowoczesne silikonowe formy, które są łatwe do przechowywania i nie stwarzają ryzyka rdzewienia w porównaniu do ich metalowych odpowiedników.

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wyposażenia kuchennego możesz zajrzeć do Nas!

Odwiedź nas w Płocku na ulicy Kwiatka 4.